Agencja SEO

Pozycjonowanie - Sprawdź dlaczego lepiej jest je zlecić agencji SEO a nie wykonywać je samodzielnie!

Pozycjonowanie strony internetowej to skomplikowany proces. Bardzo często chcąc pozycjonować naszą witrynę w wyszukiwarce Google, na początku próbujemy samodzielnie wdrażać ten proces, ale bardzo często nie widząc efektów, poddajemy się i zlecamy pozycjonowanie agencji SEO. Nie dzieje się to bez przyczyny. W tym tekście odpowiadamy na pytanie dlaczego lepiej jest w zdecydowanej większości przypadków zlecać pozycjonowanie agencji SEO, aniżeli próbować wykonywać je samodzielnie oraz podpowiadamy kiedy samodzielne prace przy witrynie mają tak naprawdę sens.

Skuteczność agencji

Pierwszym powodem, dla którego warto zlecać prace nad witryną i pozycjonowaniem naszej strony www agencji, jest skuteczność agencji SEO. Są to najczęściej duże maki specjalizujące się w pozycjonowaniu stron internetowych. Zatrudniają one licznych specjalistów posiadających szerokie kompetencje oraz wiedzę. Są oni doświadczeni i regularnie podnoszą swoje kwalifikacje. Są również na bieżąco z najnowszymi trendami i zajmują się zawodowo porcjowaniem stron internetowych. Zajmowanie się naszą stroną www przez te osoby gwarantuje wysoką skuteczność działań. W porównaniu z takimi osobami przeważnie nie uda nam się dorównać im skutecznością. Zdecydowanie lepiej jest zatem by naszą witryną zajmowała się agencja, która posiada szeroką wiedzę z zakresu pozycjonowania. Dzięki temu będziemy mogli liczyć w zdecydowanej większości przypadków na dużo większą skuteczność. Nawet wydając pewną sumę pieniędzy, zwróci się ona nam w postaci pieniędzy i szybszych wielokrotnych zysków. Wydanie takiej sumy należy zatem traktować jako inwestycje, a nie stratę.

Efektywność pracy agencji SEO

Ważnym powodem, dla którego warto zlecać pozycjonowanie naszej strony www agencji, a nie robić tego samemu jest efektywność pracy agencji. Agencje SEO posiadają wypracowane procesy pozycjonerskie i posiadają zoptymalizowane procesy pracy. Oznacza to, że wykorzystując swoje możliwości, kadrę czy infrastrukturę i możliwości, osiągają efekty dużo szybciej i taniej. Dobrym przykładem jest posiadanie przez agencję SEO licznych programów i systemów — często płatnych, których koszt jest bardzo wysoki. Korzystając z agencji SEO, możemy korzystać z tych narzędzi, na których samodzielny zakup przeważnie nie byłoby nas stać. Na podobnej zasadzie działa również potencjał mocy przerobowych. W agencji SEO zatrudnionych jest przeważnie wielu specjalistów. Mogą oni zajmować się naszą stroną intensywniej na pewnych etapach pracy nad witryną, co będzie zachowaniem z dużą korzyścią dan niej np. w początkowej fazie. Samodzielnie nie mielibyśmy aż tak dużych mocy przerobowych, a wykonując prace sami, musielibyśmy usprawniać stronę długo i z małą intensywnością To wszystko przekłada się na większą efektywność pozycjonowania. Znacznie lepiej jest zatem zarobić pewną sumę pieniędzy oraz wykupić dla niej pozycjonowanie aniżeli ten sam czas przeznaczyć na samodzielne manipulowanie przy witrynie, który z pewnością da gorsze rezultaty.

Ryzyko uszkodzenia strony

Ważnym aspektem, który należy wiązać pod uwagę kiedy zastanawiamy się, czy zlecać prace pozycjonujące agencji czy wykonywać je samodzielnie jest ryzyko uszkodzenia witryny internetowej. Pozycjonowanie jest procesem złożonym, skomplikowanym i nieprzewidywalnym oraz wpływającym na witrynę w istotny sposób. Bardzo często nawet minimalne niepoprawne wykonanie pewnych czynności może przynieść negatywne konsekwencje. Może to być zarówno nasz błąd jak i działanie nieświadome. W najlepszym razie pozycjonowanie samodzielne nie będzie przynosiło rezultatów i stracimy jedynie czas. W mniej optymistycznych wariantach niepoprawne pozycjonowanie może sprawić, iż stracimy część profitów z wcześniej wypracowanego pozycjonowania np. w postaci spadku witryny w rankingu Google. Najbardziej negatywnymi konsekwencjami np. przeoptymalizowania strony lub uznania próby manipulacji jest nałożenie kart i filtrów przez Google — algorytmicznych czyli automatycznych oraz ręcznych nakładach przez pracowników Google. Filtry takie i kary jest bardzo trudno naprawić i wymaga to sporych nakładów finansowych oraz interwencji specjalistów. Warto w tym momencie powiedzieć, że nie znając kompleksowo tematyki pozycjonowania i nie znając się na tym zagadnieniu w sposób zaawansowany, możemy dość łatwo wykonywać pewne czynności niepoprawnie i nie musimy celowo uszkadzać witryny, aby otrzymać np. kary za nasze działania.

Ekonomia i połączenie działań promocyjnych z pozycjonowaniem

Ważnym elementem na którym warto spojrzeć gdy nie wiemy, czy zlecać pozycjonowanie czy pozycjonować stronę samemu jest ekonomia. Najczęściej gdy zastanawiamy się nad tym, posiadamy markę i ją promujemy. Zazwyczaj w takiej sytuacji zlecamy też liczne prace związane z digital marketingiem. Jeśli chcemy pozycjonować również naszą stronę, warto zlecić wszystkie zadania kompleksowo agencji SEO. Obecnie agencje SEO świadczą też szerokie usługi marketingowe. Zlecenie wszystkich działań promujących markę i witrynę razem jednej agencji pozwoli uzyskać dużo niższą cenę oraz uzyskać spore profity finansowe. Spore budżety wydawane w jednej firmie dają możliwość negocjowania warunków umowy. Często może okazać się, że dodatkowo zlecenie pozycjonowania wraz ze zleceniem obecnych działań marketingowych agencji SEO będzie jedynie nieco droższe od obecnych wydatków.

Kiedy warto pozycjonować stronę samodzielnie?

Stronę www warto pozycjonować samodzielnie jedynie w kilku przypadkach. Pierwszym z nich jest ten kiedy witryna jest stroną projektu prywatnego i nie zależy nam na najlepszym możliwym efekcie. W takiej sytuacji nawet jeśli nie wykorzystamy pełnego potencjału strony nic się nie stanie. Pozycjonowanie warto wdrażać również samodzielnie jeśli nie mamy w ogóle budżetu na ten cel, gdyż będzie to lepsze od wykorzystywania niezoptymalizowanej i nieprzystosowanej strony www. Ostatnią sytuacją kiedy możemy pozycjonować stronę www samemu jest ta kiedy jesteśmy specjalistami i znamy się na tym procesie. Często w takiej sytuacji nie uszkodzimy witryny i będziemy mogli promować ją dość skutecznie. Często jednak mając sporo zajęć, dużo wygodniej będzie nam zlecać prace agencjom SEO w różnych częściach. Dobrą podpowiedzią przed podjęciem decyzji jest skontaktowanie się z agencją SEO i porozmawianie. Przedstawienie konkretnej oferty i rozmowa pomogą podjąć nam najbardziej świadomą i trafną decyzję.

Podziel się